Video ZDARMA !!!X
Video na téma zdraví zubů

Stáhnete si zdarma video Evy Hájkové na téma ústní mikrobiom a zdraví zubů.

Zadejte prosím emailovou adresu, pro odeslání videa zdarma.


videoFree

K objednávce nad 2500 KČ DOPRAVA ZDARMA

Vodní kefírové kultury, testovací sáček

Pytlíček plný kefírových kultur, ze kterého si můžete doma udělat vlastní kefír. Stačí k tomu trochu vody, kokosového mléka nebo třeba ovocné šťávy. Vykouzlím čerstvý vodní nebo třeba kokosový kefír!
Balení obsahuje 3 sáčky s 5g vodních kefírových kultur a vytvoříte s ním postupně až 30 litrů kefíru. Kefírujete tak nepřetržitě až čtvrt roku.
Prosím POZOR! Skladujte kultury V LEDNICI, max. teplota pro skladování je 20°C, letní teploty je mohou poškodit.

Více informací

  • Sdílet tuto položku

Omlouváme se zboží je momentálně VYPRODÁNO.


CG-674

Wugi

199,00 Kč (s DPH)

popis produktu

Ahoj, jsem WUGI,

pytlíček plný kefírových kultur, ze kterého si můžete doma udělat vlastní kefír. Stačí k tomu trochu vody, kokosvého mléka nebo třeba ovocné šťávy.

Vykouzlím čerstvý vodní nebo třeba kokosový kefír!

A mám slabost pro lyofilizované ovoce. Ale nestydím se za to.

Vodní kefír WUGI nejen pro vegany a sportovce
Vodní kefír WUGI je alternativou k mléčné klasice. Vyrobíte jej z vody a cukru a ze připomíná sladko-kyselou perlivou limonádu. Kdo má rád změnu, ať si vyrobí kokosový kefír z kokosové vody či mléka nebo přefermentuje ovocnou šťávu. Vodní kefírové kultury to zvládnou

Jak kefír vzniká?
Vodní kefír vzniká fermentací (zjednodušeně kvašením) kefírových kultur ve vodě, kokosové vodě či mléce nebo ovocné šťávě. Kefírové kultury se krmí cukrem ve sladkém nápoji, mění ho na bublinky (oxid uhličitý), kyselinu octovou a mléčnou a další látky. Přitom zůstavají kultury živé v nápoji.

Vodní kefír je lehce perlivý, osvěžující nápoj s minimem zbytkového cukru.

Připomíná vám popisem kombuchu? Je to její batranec. Oba jsou to fermentované nápoje, ale přeci jen je každý jiný. Na rozdíl od kombuchy obsahuje vodní kefír jiné kultury - má více bakterií a méně kvasinek, nechutná tak "octově" a ve vodním kefíru z WUGI kultur se netvoří prakticky alkohol (pod 0,1 %). To taková kombucha klidně 1 % mít může. Vodní kefír si zamilují děti.

Základ všech opravdových limonád
Domácí limonády mají s vodním kefírem jiný rozměr. Takový živý. Vodní i kokosový kefír se hodí do bezmléčných smoothies, nepečených dezertů i kaší fermentovaých přes noc.

Obsah, složení a dávkování
Pít ho můžete denně. Jestli jste ho ještě nepili, začněte postupně. Navyšovat můžete třeba na 0,5 litru denně. To necháme na vás.

Balení obsahuje 3 sáčky s 5g vodních kefírových kultur. Z každého sáčku postupně během cca 3 týdnů připravíte až 10 litrů vodního kefíru, z celého balení až 30 litrů. Každých 24 - 72 hodin vám vznikne litr kefíru, takže balení vám vydrží téměř čtvrt roku nepřetržité přípravy kefíru. Klidně se ale mezi jednotlivými sáčky můžete udělat od přípravy pauzu.

Zdá se vám balení malé? Dává to smysl. Držíte v ruce okem neviditelné mikroorganismy. Makají ale o sto šest a vytvoří vám destíky litrů kefíru na spoustu dnů :)

Složení: Hnědý cukr jako nosič kefírových kultur, kefírové kultury (mikroorganismy z rodů Lactobacillus, Lactococcus, Leuconostoc, Saccharomyces, Acetobacter, Kluyveromyces). Může obsahovat stopy mléka.

Skladujte v LEDNICI (příp. v chladu do 20°C). Minimální dobu trvanlivosti garantujeme 9 a více měsíců od dodání.

Země původu: EU

Příprava vodního kefíru

 

Nachystejte si

  • 1,15 l sklenici
  • 1l vody (převařené a vychladlé)
  • 3 polévkové lžíce cukru (jakýkoli druh), či javorového sirupu
  • vhodné přidat - hrst sušeného nesířeného nebo lyofilizovaného ovoce a plátek oloupaného citrónu
Kromě oslazené vody zkuste také přípravu z kokosového mléka či vody, ovocných šťáv a dalších.

Sklenici na přípravu kefíru pořádně vymyjte a vysušte, aby se kefírové kultury nepoškodily horkou vodou nebo zbytky čisticích prostředků. Při přípravě ji plňte vždy maximálně 2 cm pod okraj. Čím více místa necháte, tím více vám kefír může naperlit!

Příprava na poprvé

  1. Vysypte obsah jednoho sáčku s kefírovými kulturami do vody s cukrem (o teplotě max. 29°C). Přidejte sušené ovoce a citrón. Dobře promíchejte a sklenici uzavřete. Směs ponechte stát 48 hodin při pokojové teplotě.
  2. Po 48 hodinách je vodní kefír hotov. Citrón můžete do kefíru vymačkat, ovoce odstraňte. Pro přípravu další várky si nechte stranou 200 ml kefíru. Zbylý kefír můžete pít samotný nebo ochucený sirupem, džusem, ovocem, bylinkami či kořením. V případě potřeby uchovejte v lednici a spotřebujte cca do týdne.

Opakovaná příprava

  1. Na přípravu další várky použijte 200 ml hotového kefíru, až 800 ml vody a 3 lžíce cukru. Můžete přidat citrón a sušené ovoce. Směs dobře promíchejte a nechte stát při pokojové teplotě po dobu 24 až 72 hodin (24 hodin pro sladší chuť, s dobou postupně sladkost klesá).
  2. Pomocí 200 ml hotového kefíru připravíte nový kefír až 10 x. Počet opakování záleží na různých faktorech - hygienických podmínkách, kvalitě vody (chlor a jiné látky ve vodě) i typu použitých surovin pro přípravu. Práci kefírových kultur podpoříte lyofilizovaným ovocem - navíc kefíru dodáte skvělou chuť. Zůstává-li kefír sladký a ještě neproběhlo 10 opakování, přidejte kulturám ovoce a sklenici nechte naplněnou jen ze 2/3, jinak použijte nový sáček.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Související produkty