Prosincová akce - doprava zdarma ke každé objednávce a při objednávce nad 1500 Kč dárek aromastrom.
Díky předvánočnímu provozu, může dojít ke zpoždění některých zásilek.

Populární příspěvky

Novinky

Pečeme zdravě a s láskou

Pečeme zdravě a s láskou

Kategorie: Recepty

Přemýšleli jste nad tím, jaké pocity ve vás vyvolává slovo Vánoce? To, že se blíží, nelze přehlédnout. Obchodní domy, rádia, televize. Všude na nás útočí reklamy na nejlevnější vánoční dárky a speciální vánoční akce. Ano, Vánoce jsou už od pradávna spojovány s obdarováváním našich nejbližších. Ale nejen dárky, kapr a vánoční stromeček jsou symboly Vánoc. Bez čeho se rozhodně neobejdou, jsou mísy plné vánočního cukroví. Pojďme si z této úžasné tradice vzít to nejlepší, a to čas strávený společně s našimi dětmi a kouzelnou vůni, která prostě k tradičním vánočním svátkům patří.

Ale než se vrhneme do pečení, pojďme se podívat, jak vnímali cukroví naši předci. Od pradávna mělo obrovskou moc, patřilo dokonce mezi ochranné a obřadní pokrmy. Pekly se především medové perníčky ve tvaru zvířat, které se zavěšovaly na dveře, stromy a také do chléva. Z těsta se tvarovaly kuličky a kolečka, vykrajovala se zvířátka. Kolečko symbolizovalo slunce a tradovalo se, že musí být nejen na vánočním cukroví. Vykrajovaná zvířátka představovala zvířátka z chléva.
Dřívější cukroví má s tím dnešním opravdu jen pramálo společného. Mouka, ztužený tuk, rafinované cukry. Nic z toho byste v tradičním cukroví nenašli. Mouka byla vzácností, mezi nejpoužívanější suroviny patřily med a sušené ovoce. Díky současným raw receptům se tedy vracíme zpět ke starodávným tradicím.

Jaké jsou výhody raw vánočního cukroví?

  1. Při jeho přípravě ušetříte spoustu času, většina druhů je hotová do 5 minut.
  2. Už během příprav můžete naprosto bezpečně ochutnávat všechny ingredience.
  3. Díky obsahu oříšků, semínek a dalších plnohodnotných surovin budete velmi brzy zasycení a vaše chuťové pohárky budou uspokojeny.
  4. Oproti klasickému cukroví s nulovými výživovými hodnotami vám raw cukroví doplní minerály, vitamíny a enzymy.
  5. Pokud jej během Vánoc nespotřebujete, můžete ho velmi dobře využít během roku.
  6. Můžete mlsat bez výčitek svědomí

Jaká sladidla je dobré použít a proč?

BIO KOKOSOVÝ CUKR

Nutričně výživný kokosový palmový cukr je 100% přírodní sladidlo získané ručním sběrem nektaru z květů kokosové palmy pěstovaných podle zásad ekologického hospodářství. Má příjemně sladkou chuť s tóny karamelu a podobnou sladivost jako bílý řepný cukr. Oproti běžnému cukru má nižší glykemický index (GI=35).

STEVIE BIO

Toto čistě přírodní sladidlo z rostliny Stevia Rebaudiana je vhodné nejen pro diabetiky. Má výraznou sladkou a lehce nahořklou chuť, nízký obsah kalorií a až 300x vyšší sladivost než běžný cukr. Využijete ho při pečení, vaření i běžném slazení nápojů a pokrmů.

DATLOVÝ CUKR

Datle jsou bohatým a významným zdrojem vitamínů A, B, draslíku, chlóru, železa a mědi. Pro své složení jsou velmi vhodné pro všechny, kteří chtějí doplnit energii při fyzických aktivitách. Toto přírodní sladidlo šetrně zpracované pouze ze sušených a rozemletých datlí v BIO kvalitě dodá každému pokrmu i nápoji lehce nasládlou a příjemnou chuť datlí. Díky obsahu živin a vlákniny se jedná o kvalitnější náhradu nezdravého bílého cukru. Obsahuje pouze přirozeně se vyskytující cukry, které slouží jako zdroj energie.

Kompletní nabídku cukrů a přírodních sladidel naleznete ZDE.

Rádi bychom se s vámi na závěr podělili o 2 recepty, které si zamilujete stejně jako my.

První recept potěší všechny děti, a to od přípravy až po mlsání. Vytvoříte si společně vlastní čokoládový adventní kalendář.

Adventní kalendář
adventni kalendar50 g kakaového másla bio
2–4 polévkové datlového cukru nebo jiného sladidla
50 g kakaového prášku bio

Rozpusťte si RAW kakaové máslo ve vodní lázni, přidejte sladidlo a kakaový prášek a míchejte do doby, než se všechny ingredience spojí do hladké čokoládové polevy. Připravenou čokoládovoou polevu nalijte do jednotlivých dílků připravené silikonové formy a dejte na 10 minut do mrazáku. Formičky na kalendář se prodávají i jako hotový set. Nebo se dají koupit formičky zvlášť a hotové čokoládky uklidíte do zásuvek  domečku.

Druhý recept je rychlý, velmi chutný a vaší vánoční tabuli dodá kouzlo opravdových Vánoc.

Tradiční rohlíčky
150 g bio kešu oříšků
250 g strouhaného bio kokosu
4 polévkové lžíce bio kokosového cukru

2 čajové lžičky vanilkyvanocni rohlicky

V mixéru rozmixujte všechny ingredience, které jsou uvedené v receptu. Mixováním se vytvoří těsto, ze kterého ručně vytvarujte rohlíčky nebo těsto rozválejte do obdélníku a rohlíčky vykrájejte. Poté rohlíčky můžete usušit při teplotě 42 °C v sušičce. Rohlíčky by měly být usušené do 18 hodin, nebo je jednoduše dejte do mrazáku na 1 hodinu ztuhnout a poté podávejte.

Tip: Rohlíčky můžete obalit ve strouhaném kokosu, který rozmixujete v mixéru. Pokud byste chtěli kokos osladit, rozmixujte jej společně s kokosovým cukrem. Na obalení rohlíčků tedy stačí, když krátce rozmixujete 100 g strouhaného kokosu samotného nebo společně s kokosovým cukrem.

Pokud vás recepty zaujali, můžete si koupit celou vánoční kuchařku.

Přejeme vám za celou Puravii krásné chvíle společně strávené u pečení vánočního cukroví.

Štítky:
344 Zobrazení
Líbilo se