Ebook ZDARMA !!!X
Získat knihu zdarma

Ebook zdarma s 80ti rostlinnými recepty nejen pro děti.

Zadejte prosím emailovou adresu, pro odeslání knihy zdarma.


ebookFree
Hravě o živé stravě mění název a design eshopu na Puravia, ale nabídka kvalitních produktů zůstává. Děkujeme všem zákazníkům za pochopení.

Nejnovější příspěvky

Populární příspěvky

Kategorie blogu

Nepečený veganský čokoládový dort

Nepečený veganský čokoládový dort

Zveřejněno: Recepty
January 26th 2017

Pokud tvoříte doma mandlové mléko tak často jako v naší rodině, určitě si také kladete otázku, jak dále zpracovat mandlovou drť, která zbyde.

Zde je jeden z receptů s mandlovou drtí, který vám může pomoci se zpracováním a zároveň potěšit vaše hosty, děti, známé. (Pro 10-12 osob)

 

Vybavení

22 cm kulatá forma na dort Kuchyňský robot

 

Co budete potřebovat na první a třetí vrstvu dortu:

4 velké hrnky mandlové dřeně 1/2 hrnku rozpuštěného kakaového másla 8-10 čerstvých datlí 4 lžíce kokosového nektaru anebo sladidla vašeho výběru (tekuté) 3 lžíce nepraženého kakaového prášku 1 lžička vanilkového extraktu (bez alkoholu) anebo 1 vanilka

Druhá vrstva: 3 banány a 1/4 ananasu (můžete použít kyselejší jablka)  

Čokoláda

1/4 hrnku rozpuštěného kakaového másla 1/4 hrnku nepraženého kakaa 3-4 lžic kokosového nektaru/javorového sirupu či jiného tekutého, vámi preferovaného sirupu.

 

Postup:

Rozmixujte mandlovou dřeň s dalšími ingrediencemi pro 1 a 2 vrstvu dezertu. Ochutnejte a případně doslaďte dle chuti anebo přidejte více tuku. Těsto by mělo být vláčné, ne suché. Můžete případně přidat trochu vody. Poločte první vrstvu do formy, nakrájejte banány a ananas na tenké plátky a překryjte třetí vrstvou těsta. Polijte čokoládou. Vrstva čokolády by neměla být hrubá kvůli krájení. Zbytek čokolády dejte do silikonových tvořítek na led.

Dort dejte zatuhnout do lednice případně do mrazáku.

4325 Zobrazení
Líbilo se