Video ZDARMA !!!X
Video na téma zdraví zubů

Stáhnete si zdarma video Evy Hájkové na téma ústní mikrobiom a zdraví zubů.

Zadejte prosím emailovou adresu, pro odeslání knihy zdarma.


videoFree

Nejnovější příspěvky

Populární příspěvky

Kategorie blogu

Slevy

Novinky

AromaStick: Vůně, které hojí tělo i duši

AromaStick: Vůně, které hojí tělo i duši

Zveřejněno: Různé
28.02.2019

Historie využívání aromatických přírodních látek je stará jako lidstvo samo. V hrobkách starých faraonů se našly zbytky vonných olejů a mastí, ale teprve Avicennův objev jednoduché destilace v 11. století dal skutečný základ pro získávání éterických olejů z rostlin, základ dnešní aromaterapie.

Ve středověku se éterické oleje používaly jak mistry parfemáři, tak i v prvních lékárnách – apatykách. Éterické oleje se staly základem pro vývoj moderních léčiv a předmětem vědeckého zkoumání. Aromaterapie je dodnes oficiálním oborem přírodní medicíny.

Inhalátory pro podporu zdraví
Abychom však mohly éterické oleje pro zlepšení našeho aktuálního stavu či zdraví využít, je třeba naučit se s nimi zacházet. Jedna z těch nejsnazších cest, je využívání takzvaných aroma inhalátorů. Jsou skladné, vejdou se do kapsy a pro první pomoc jsou tak připraveny nonstop. Jejich síla je okamžitá. Pomohou s únavou, nevolností i nachlazením. Jde o speciálně vyrobené tyčinky, uvnitř kterých se skrývají 100% éterické oleje. V závislosti na složení konkrétních olejů, tyto vůně pak dokážou ovlivnit určité funkce našeho těla, a to velmi rychle. Díky tomu jsou aroma tyčinky velmi silným nástrojem.

Éterické oleje pro první pomoc
Chemicky vzato, jde o velmi složité sloučeniny, které v sobě ukrývají běžně stovky rozličných prvků. Získávají se vícero způsoby, ze všech částí rostlin. Na výrobu jedné kapky éterického oleje je potřeba zhruba 1 kg léčivé rostliny. Toto množství se mírně liší podle druhu rostliny a obsahu silice.

Pečují o tělo i duši
Inhalovaná vůně efektivně proniká do celého organismu. Už ve chvíli, kdy vůni ucítíme, prochází molekuly éterického oleje přes čichové ústrojí do limbického centra v mozku. Zde okamžitě vyvolávají emoční odezvu. Ve stejnou chvíli se však s nádechem dostává vůně i do plic a vonné molekuly postupují dále do krevního oběhu a následně i k jednotlivým orgánům. Díky antibakteriálním, antiseptickým a antimykotickým účinkům jsou éterické oleje schopny velmi účinně a rychle likvidovat choroboplodné zárodky. Zároveň s tím podporují přirozenou obranyschopnost organismu. Stejně tak jako na fyzické tělo, působí éterické oleje i na psychiku. Jsou schopny velice rychle ovlivňovat momentální náladu i rozpoložení. Oproti běžných difuzérům, které rozprašují vůni v prostoru, jsou aroma inhalátory mnohonásobně účinnější. Jejich síla je výrazně větší a účinek na naše tělo tudíž okamžitý.

Volte jen vysoce kvalitní výrobky
Zvláště na českém trhu je náročnější najít skutečně kvalitní značku, která ručí za čistotu svých éterických olejů. Jsou samozřejmě takové, ale je třeba počítat s vyšší pořizovací hodnotou kupovaného produktu. Aby však mělo smysl éterické oleje efektivně využívat, musí být v každém případě čistě přírodní, bez syntetických součástí a pokud možno nijak neupravované. Samozřejmostí by měl být i certifikát BIO kvality. Kvalitní výrobky jsou vždy certifikované, s příslušným označením na etiketě a certifikát je dodavatel povinen předložit na vyžádání.

Aromatyčinky do kapsy
Jedná se o „čichací“ tyčinky napuštěné éterickým oleji. Na trhu doposud nějaké k sehnání byly, avšak nikoliv v bio kvalitě a už vůbec ne s certifikátem, který by zaručoval kvalitu výroby. Jako první s něčím takovým přichází teprve AromaStick. Tyto tyčinky mají patentovanou technologii balení i vnitřního filtru. Pro uživatele to znamená, že centrálně umístěný filtr uvnitř trubičky zabraňuje tomu, aby se oleje dostaly do styku s vnějším obalem. Tím se zamezí vytékání olejů, kontakt s inhalátorem samotným a je zajištěna jejich kvalita při každém nádechu. Rovněž je díky tomu zaručeno perfektní proudění vzduchu a maximální absorpce molekul vůní s každým nádechem. Tyčinky se plní bez jakékoliv kontaminace ve vakuu s přesností 5 ml. Navíc všechny tyčinky AromaStick mají provedeny vědecké studie, které zaručují jejich deklarovaný účinek *1 – 6)

Výhody aroma tyčinky do kapsy AromaStick:

  • Čistota: jsou vyrobeny z nejkvalitnějších éterických olejů v bio kvalitě, neobsahují žádnou syntetiku.
  • Jednoduchost: tyčinka se vejde do ruky, kapsy i kabelky. Používat ji můžete kdykoliv a kdekoliv. Trvanlivost je 6 měsíců od otevření a nezáleží na frekvenci inhalování.
  • Efektivita: aroma tyčinky jsou jedním z nejrychlejších způsobů, jak ovlivnitnáladu, emoce a reakce těla. Toto tvrzení dokládají vědecké studie.
  • Kvalita: nejvhodnější pro inhalaci. Nedochází zde k žádnému spalování ani dalšímu znehodnocení éterických olejů jako u aromalampy / difuzéru.

Vyberte si tu svoji:

Rovnováha – harmonizující směs, která stimuluje i uvolňuje. Napomáhá tělu i mysli k synchronizaci. Obsahuje bio mátový olej, bio cypřišový olej, bio olej z pelargonie, bio zázvorový olej.

Zklidnění – po náročném dni zklidní tělo i mysl. Podává první pomoc v krizových situacích. Užijte si bio bergamotový olej, bio citrónový olej, bio olej z cedrového dřeva, bio šalvějový olej, bio vetiver olej.

Relaxace – pomůže vyrovnat se s každodenním stresem a tlakem. Tyčinka navodí pozitivní myšlení a vnitřní klid. Přinese vám jej bio levandulový olej, bio mandarinkový olej, bio vetiver olej.

Soustředěnost –zjasní, zrychlí a zaostří vaši mysl pro důležité úkoly. Ukrývá se v ní bio mátový olej, bio rozmarýnový olej, bio skořicový olej.

Energie – dodá sílu při sportu, v práci či při v náročnějších dnech. Nalije vám potřebnou sílu do žil. Tyčinka obsahuje bio mátový olej, bio grapefruitový olej, bio rozmarýnový olej.

Svěžest – je ideální v období dusna nebo zimy. Pomůže s pročištěním dýchacích cest a kdykoliv osvěží. Skrývá v sobě bio eukalyptový olej, bio mentolový olej.

*1: https://aromastick.cz/wp-content/uploads/2018/11/Fact-Sheet_AromaStick-Balance.pdf

2: https://aromastick.cz/wp-content/uploads/2018/11/Fact-Sheet_AromaStick-Relax.pdf

3: https://aromastick.cz/wp-content/uploads/2018/11/Fact-Sheet_AromaStick-Refresh.pdf

4: https://aromastick.cz/wp-content/uploads/2018/11/Fact-Sheet_AromaStick-Focus.pdf

5: https://aromastick.cz/wp-content/uploads/2018/11/Fact-Sheet_AromaStick-Energy.pdf

6: https://aromastick.cz/wp-content/uploads/2018/11/Fact-Sheet_AromaStick-Calm.pdf

7785 Zobrazení
Líbilo se