Ebook ZDARMA !!!X
Získat knihu zdarma

Ebook zdarma s 80ti rostlinnými recepty nejen pro děti.

Zadejte prosím emailovou adresu, pro odeslání knihy zdarma.


ebookFree
Nepřehlédněte naše zvýhodněné balíčky pampeliškové kávy, exkluzivně pro nás vyrobeno od České firmy Dandelion Root.

Kategorie

Nejnovější příspěvky

Populární příspěvky

Kategorie blogu

Slevy

Pozvánka ke sběru českých bylinek

Pozvánka ke sběru českých bylinek

Zveřejněno: Akce, Různé
April 9th 2019

Srdečně vás zveme na super akci, které jsme partnery a tou je sběr českých bylin, do které bychom rádi zapojili i děti, a to prostřednictvím jejich škol, školek, středních škol.

Byli jsme celkem v šoku, když jsme zjistili při hledání dodavatelů kvalitních českých či slovenských bylin, že jich je minimálně a že se vlastně většina bylin, které rostou tady v ČR, dováží ze zahraničí!

Je to velká škoda a myslíme si, že tuto českou tradici je potřeba podpořit a dětem ukázat sílu a zdravotní přínosy divoce rostoucích bylinek (i když dle EU nám to čím dál tím více ztěžují, paradoxem však je, že studium bylin je jedním z hlavních předmětů na farmaceutických fakultách).

V letáku, který si můžete stáhnout a vytisknout, naleznete bližší informace. Jedná se o samostatný sběr bylin, dle návodu v letáku, do kterého se může zapojit kdokoli. Cílem je nasbírat co největší množství konkrétních bylin, které nasušíte a my si je od vás, pokud budete chtít, rádi odkoupíme a zpracujeme tak, aby sloužili všem.

Sběr bylinek je vhodný mezi květnem a zářím a je potřeba sbírat jen na čistých místech, kde je možnost kontaminace postřikem či jiná forma kontaminace minimální. Výkupní místa zveřejníme a jedno bude určitě přímo u Evy Hájkové v Šestajovicích, Praha východ a další u Jany Kolrusové v lázních Bohdaneč.

Znáte školu nebo školku, která by se rada zapojila? Nebo se chcete zapojit se svými dětmi také? Pak prosím sbírejte, sušte a tuto akci sdílejte. Popřípadě pište s dalšími dotazy přímo Janě Kolrusové z Fit, Zdraví a Výživy, která akci organizuje na  j.kolrusova@seznam.cz a odkažte se na nás, jako partnery, tedy na Puravia.

Věříme, že společně nasbíráme spoustu bylinek, které nám pak budou sloužit v zimních měsících.

348 Zobrazení
Líbilo se