Ebook ZDARMA !!!X
Získat knihu zdarma

Ebook zdarma s 80ti rostlinnými recepty nejen pro děti.

Zadejte prosím emailovou adresu, pro odeslání knihy zdarma.


ebookFree
Nepřehlédněte naše zvýhodněné balíčky pampeliškové kávy, exkluzivně pro nás vyrobeno od České firmy Dandelion Root.

Kategorie

Nejnovější příspěvky

Populární příspěvky

Kategorie blogu

Slevy

Dresing na saláty

Dresing na saláty

Zveřejněno: Recepty
May 24th 2019

Salátová sezóna již začala a receptů na chutné dresingy není nikdy dost. Zde sdílím rychlý a velmi chutný dresing, který je vhodný nejen na tmavě listovou zeleninu jakéhokoli druhu, ale i jako dip k zelenině typu mrkev, řapíkatý celer, rajčata, okurky, brokolice, květák apod.

RECEPT:

5 velkých lžic kokosového nebo řeckého jogurtu (já použila čistý yoguard od wildandcoco, 1 velká lžíce tahini (zbylo mi doma vyrobené, tmavé, z neloupaných semínek), špetka soli, 2 stroužky česneku a čerstvá citronová šťáva či trošku jablečného octa. Vše rozmíchejte a zamíchejte do salátu. Zde ozdobeno semínky z granátového jablka.

Domácí tahini:

Sezam lehce opražíme. Buď to uděláme na pánvi a nebo v troubě při 175 stupních. Sezam by se měl rozvonět a začne se lesknout. Opražený necháme vychladnout. Po vychladnutí přejdeme k mixování, rozhodně potřebujete kvalitní mixér, který si ze semínky poradí. Během mixování je potřeba stírat hmotu ze stěn mixéru a po troškách přilévat olej. Mixujeme do té doby, než budeme mít pěknou pastu dle našich představ. Pak už stačí jen přendat do skleněné nádoby a uložit.

326 Zobrazení
Líbilo se