Ebook ZDARMA !!!X
Získat knihu zdarma

Ebook zdarma s 80ti rostlinnými recepty nejen pro děti.

Zadejte prosím emailovou adresu, pro odeslání knihy zdarma.


ebookFree
Nepřehlédněte naše zvýhodněné balíčky pampeliškové kávy, exkluzivně pro nás vyrobeno od České firmy Dandelion Root.

Kategorie

Nejnovější příspěvky

Populární příspěvky

Kategorie blogu

Baba ghanoush

Baba ghanoush

Zveřejněno: Recepty
May 24th 2019

Výsledek našeho společného kuchtění s mým kamarádem Danem z Austrálie, který je mimo jiné výtečným profi kuchařem a je mou inspirací. Využívám toho, že jsou nyní u nás a tak Vám přináším úžasný recept na domácí baba dhanoush

RECEPT:

Vnitřek že tří uzených lilků, cca 2-3 lžíce tahini, čerstvá šťáva z citronu, 3 stroužky česneku, kokosový či řecký jogurt (nemusí být), olivový olej, trochu kmínu, soli a to je vše. Rozmixujte v mixéru a máte skvělý, chutný dip :)

Udit můžete v létě na otevřeném ohni nebo i doma. Uzení v domácích podmínkách v troubě nebo na sporáku, není tak složité jak to na první pohled vypadá. Na dno pekáče nebo kastrolu dejte mřížku na nožičkách, aby byla asi 40 mm ode dna, pod ní nasypte bukové nebo jiné piliny vhodné k uzení. Pozor! Nikdy nepoužívejte dřevo z jehličnatých stromů a už vůbec ne piliny z dřevotřísky, byť byste jich měly v dílně hromady! Lilky celé vložte na mřížku. Pekáč či kastrol zakryjte poklicí, druhým pekáčem nebo silnějším alobalem. Piliny je dobré trochu navlhčit, aby se nepálily, ale opravdu jen doutnaly. Nejlepším způsobem je střídavě piliny zahřívat na uhlících grilu, nebo plotně či na sporáku, a pak pekáč odstavit ze zdroje tepla a znovu zahřívat. Čichem poznáte zda-li se hobliny či piliny nepálí. Štiplavý bílý kouř je špatným znamením!!!

283 Zobrazení
Líbilo se