Video ZDARMA !!!X
Video na téma zdraví zubů

Stáhnete si zdarma video Evy Hájkové na téma ústní mikrobiom a zdraví zubů.

Zadejte prosím emailovou adresu, pro odeslání knihy zdarma.


videoFree

Posilujte s námi imunitní systém.

Kategorie

Nejnovější příspěvky

Populární příspěvky

Kategorie blogu

Jak na KAŠEL?

Jak na KAŠEL?

Zveřejněno: Různé
05.12.2019
S podzimním obdobím se nám v poradně začínají kupit dotazy, jak si poradit s kašlem a to převážně u dětí. Zde tedy sdílíme několik tipů, které můžete vyzkoušet. Tam, kde je med, doporučujeme pro děti od jednoho roku! Kde je oregánový olej již zředěný, dle odborné literatury pro bezpečnost esenciálních olejů, od 2 let nejdříve!
 
  1. NEJJEDNODUŠŠÍ a rychlé: lžíce medu (nejlépe manukového) s citrónem (vytlačit šťávu a smíchat s medem) a kapkou již předem naředěného!!! oregánového oleje. Podávat 2-5x denně (dle věku) 
  2. CIBULOVÝ sirup: nakrájejte velkou cibuli na tenká kolečka či kostičky, dejte do sklenice a každou vrstvu zalijte lžící manukového medu nebo českého, kvalitního. Pro otrlejší můžete ještě přidat větší nakrájený stroužek česneku . Nechte cibuli odstát, až pustí šťávu (cca 3-4 hodiny), sceďte a podávejte po lžíci 3-5x denně. Sirup musíte zkonzultovat ještě týž den. 
  3. TYMIÁNOVÝ sirup: přiveďte k varu cca 200 ml vody, přidejte 50 g kokosového cukru a nechte ho rozpustit. Poté přidejte cca 3 větvičky čerstvého tymiánu (nebo sušený) a nechte vařit okolo 3-5 minut. Nechce zchladit a přidejte manukový med dle chuti. Tento sirup vám vydrží v lednici nějakou dobu podávejte po lžička H několikrát denně 
  4. ANANASOVÝ SIRUP: 2 hrubší plátky ananasu dejte do mixéru, přidejte 2 lžičku manukového medu, 3 plátky zázvoru, 2 plátky kurkumy, šťávu z citronu. Rozmixujte a můžete pít jen tak anebo si směs ještě preceďte. 
  5. Šťáva z ČERVENÝCH HROZNŮ: v džusovači odšťavňete cca 2 větší trsy červených bio hroznů a přidejte citron a trochu manukového medu. Šťávu můžete rovnou pít anebo udělat dětem nanuky, které ochladí i bolavý krk.
  6. Sirup z JABLEČNÉHO OCTA: 4 lžíce vody, 4 lžíce jablečného octa, 2 lžičky manukového medu, zázvor a kurkuma koření nebo pokud máte čerstvé kořeny, tak jemné nastrouhat cca 2 cm z každého kořene. Nechat odstát, přecedit a podávat po lžičkách. 
Na ulevení od rýmy je dobré prolévání nosních dírek vodou s kvalitní solí, dále výborné jsou aroma inhalátory (eukalyptus, máta, mentol) přímo do nosu a přes den či noc difuzéry (pozor, jen ty, které oleje nezahřívají!!). Přes den konzumujte rakytníkové plody nebo popíjejte rakytníkovou šťávu bohatou na vitamín C a nezapomeňte na fermentované potraviny (kysané zelí, kimchi, pickles apod. )
1447 Zobrazení
Líbilo se