Video ZDARMA !!!X
Video na téma zdraví zubů

Stáhnete si zdarma video Evy Hájkové na téma ústní mikrobiom a zdraví zubů.

Zadejte prosím emailovou adresu, pro odeslání knihy zdarma.


videoFree

Nejnovější příspěvky

Populární příspěvky

Kategorie blogu

Slevy

Novinky

7 tipů na podporu zdraví a růstu vlasů

7 tipů na podporu zdraví a růstu vlasů

Zveřejněno: Různé
06.03.2020
Vypadávání vlasů a vůbec problémy s kvalitou vlasů je velmi častým problémem jak u žen, tak i u mužů. 
Jak tedy můžeme podpořit jejich růst?
 
Výhodou je, že tipy, které v tomto článku najdete, jsou vhodné nejen na zvýšení kvality našich vlasů, ale i na podporu kvality nehtů i kůže. Tak pojďme na to! :) 
1. Vitamin B7, známý také jako biotin, je jedním z nejdůležitějších vitamínů podporujících zdraví vlasů. Najdeme jej v potravinách, jako jsou vejce, mandle, sladké brambory a špenát - zkuste proto tyto potraviny denně zahrnout do svého jídelníčku. 
Biotin může dokonce pomoci s redukcí vypadávání vlasů a podílí se na udržování zdravých nehtů a kůže. 
1. Dalším důležitou živinou je zinek. Tento minerál je potřebný pro silné vlasy a nehty, jakož i pro obnovu pokožky. Do potravin, které jsou dobrým zdrojem zinku patří ústřice, červené maso, kuře, luštěniny a dýňová semínka.
3. Další skvělou živnou na podporu kvality a růstu vlasů je kolagen. Je součástí "stavebních kamenů" vlasových folikulů a kůže. Tělo si kolagen vytváří samo, po 35 roce věku se však jeho tvorba snižuje a je dobré jej podpořit. Jak? Budete potřebovat výše zmíněný zinek, dále vitamín C a křemík. 
Suplementace hydrolyzovaného kolagenu je také vhodnou volbou. Prodávat si ho můžete do ranních kaší, polévek či do smoothies. 
4. Zajistěte, aby vaše strava byla bohatá na omega-3 mastné kyseliny tím, že budete pravidelně konzumovat dostatek  tučných ryb, ořechů a semen bohatých na omega 3 (lněné, konopné, chia) anebo vhodnými, kvalitními doplňky stravy zde a zde.
5. Používejte netoxickou vlasovou kosmetiku, nejlépe v bio kvalitě! Vyhněte se častému barvení či melírování a nevystavujte vlasy zbytečnému teplu (sušení fénem, žehličky na vlasy, kulmy apod. ). 
6. Pravidelně zastřihávání vlasů vám pomůže je udržovat v dobrém stavu a zbavíte se případných roztřepených konců.
7. Buďte trpěliví! Vylepšení vašeho jídelníčku a životního stylu může mít pro vaše vlasy mnohé výhody. Tyto změny však ovlivní růst nových vlasů, což jsou pouze tři centimetry za měsíc, takže růst zdravějších pramenů bude trvat delší dobu.
982 Zobrazení
Líbilo se