Prosincová akce - doprava zdarma ke každé objednávce a při objednávce nad 1500 Kč dárek aromastrom.
Díky předvánočnímu provozu, může dojít ke zpoždění některých zásilek.

Polar Omega 3 Krill, 60 kapslí

Hledáte vysoce kvalitní zdroj omega 3 mastných kyselin, ale vadí vám výrazná chuť nebo vůně rybího oleje? Tyto kapsle, menší než je obvyklé u rybích doplňků stravy, z rychle rostoucího mořského planktonu, jsou zcela bez rybího zápachu a přesto velmi účinné! Obsahují přírodní astaxantin, který pomáhá udržet dlouhodobou čerstvost a stabilitu omega 3 mastných kyselin. Vysoká biologická dostupnost ve fosfolipidové formě se postará o cílenou distribuci do příslušných tkání srdce, mozku, očí, kloubů a dalších orgánů.

Více informací

 • Sdílet tuto položku

Skladem

69 ks

1-2 dny
Další možnosti a časy doručení

Objednávky vytvořené před 12:00 budou odeslány tentýž den.


CG-1008

Neobotanics

890,00 Kč (s DPH)

popis produktu

 • Vysoce kvalitní olej z antarktického krillu - krunýřovky krillové (Euphausia superba) žijící v čistém prostředí Antarktického oceánu.*
 • Jedna kapsle obsahuje vysokou dávku 590 mg vysoce čistého, za studena extrahovaného filtrovaného krillového oleje, který byl očištěn od nežádoucích mořských solí a triglyceridů za účelem získání kvalitnějších EPA a DHA, které jsou pro organismus okamžitě biologicky dostupné.
 • Pro výrobu je využita technologie ECO Harvesting Technology, díky které jsou zachovány všechny cenné složky krillu.
 • Díky šetrnému chytání krilu je účinně zabráněno nežádoucím úlovkům (dodržovány přísně omezené rybolovné kvóty krillu).
 • Olej z krunýřovky krillové přirozeně obsahuje také prospěšné fosfolipidy, cholin a astaxanthin.
 • Omega 3 jsou v NEOBOTANICS OMEGA 3 KRILL PRO oleji převážně vázány na fosfolipidy. Tato unikátní fosfolipidová struktura zajišťuje lepší využití mastných kyselin EPA a DHA a jejich cílenou distribuci přímo do příslušných tkání srdce, mozku, očí, kloubů a dalších orgánů. Dle provedených klinických studií stačí užívat menší množství omega-3 mastných kyselin ve formě fosfolipidů, které organizmus umí efektivněji biologicky využívat oproti omega-3 mastným kyselinám rybího původu (triglyceridová struktura).
 • Menší rozměr kapslí než je obvyklé u rybích doplňků stravy. 
 • Astaxanthin, který se přirozeně vyskytuje v krillovém oleji pomáhá udržet dlouhodobou čerstvost a stabilitu omega 3 mastných kyselin.

*Krunýřovka krillová je druhem planktonu hojně se vyskytující v oceánech kolem Antarktidy. Živí se mořskými řasami, které produkují omega-3 mastné kyseliny. Ty se pak v jejich tělech akumulují a jsou následně extrahovány ve formě oleje. Řasy jsou také přirozeným zdrojem astaxanthinu, který propůjčuje oleji jeho typickou červenou barvu. Vzhledem k tomu, že Antarktický krill roste velmi rychle, stojí na samotném dně potravního řetězce a vyskytuje se pouze v nejčistších vodách Antarktidy, není ohrožen zvýšenou koncentrací nahromaděných kontaminantů, kterou jsou ohroženy mořské ryby (a tedy i potenciálně produkty z rybího oleje).


Na co bychom si při výběru omega 3 NMK měli dávat pozor? 

Kvůli možné kontaminaci ryb bychom si měli vybírat pouze ty nejkvalitnější výrobky, v kterých jsou obsažené omega 3 NMK získávány pouze z volně žijících ryb, které nejsou uměle a tepelně zpracované. Anebo můžeme využít omega 3 z jiných zdrojů než jsou ryby, které jsou více šetrnými k životnímu prostředí a bez případné kontaminace, například antarktický kril. 

Měli bychom vybírat krilový olej, ve kterém jsou omega 3 NMK vázány na fosfolipidy, které zaručují lepší využití mastných kyselin EPA a DHA, a jejich cílenou distribuci přímo do příslušných tkání. Pak je organismus schopen omega 3 NMK efektivněji biologicky využívat, než je tomu u doplňků stravy rybího původu. 


Obsah balení: 60 kapslí/ 50 g (30 dávek)

Složení: Olej z krunýřovky krillové (Euphausia superba) – korýš, hovězí želatina, zvlhčující látky (glycerol a sorbitol), voda, aroma (ethylvanilin).

VÝŽIVOVÉ HODNOTY
Denní dávka 2 kapsle 
Olej z antarktického krillu 1,5 g (2,0 %)
Omega 3 318 mg  
DHA (kyselina dokosahexaenová) 82 mg  
EPA (kyselina eikosapentaenová) 178 mg  
Mořské fosfolipidy 660 mg
Cholin 82 mg
Astaxanthin 100 mcg

Povolená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU:

Dle současné legislativy EU nejsme oprávněni uvádět podrobnější informace, které by v nás mohly vzbudit dojem zdravotního, nebo léčebného účinku. Nesmíme již uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék.

DHA má povolená následující zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU -  pokud je ve 100g a 100 kcal obsah DHA alespoň 40 mg:

 • přispívá k udržení normální činnosti mozku, při příjmu 250 mg DHA denně
 • přispívá k udržení normálního zraku, při příjmu 250 mg DHA denně
 • k udržení normální hladiny triglyceridů v krvi, při příjmu 2g DHA denně

DHA + EPA mají povolená následující zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU - pokud je ve 100g a 100 kcal obsah DHA alespoň 40 mg:

 • hraje roli pro udržení správné hladiny krevního tlaku, při příjmu 3g DHA denně
 • přispívají k udržení normální hladiny triglyceridů v krvi, při příjmu 2g DHA denně
 • přispívají k normální činnosti srdce, při příjmu 250 mg DHA denně

Doporučená denní dávka: 

Dospělí: 2 tobolky denně. 

Není určeno pro děti do 3 let. Těhotným a kojícím ženám doporučujeme konzultovat celkové množství příjmu omega-3 se svým ošetřujícím lékařem či v naší odborné poradně poradna@puravia.cz.


Země původu: Česká republika

Skladování: Skladujte v původním obalu, v suchu při teplotách 5-25°C. Ukládejte mimo dosah dětí.

Upozornění: Jedná se o doplněk stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy. Neobsahuje kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr. Doba expirace vyznačena na obalu. 


Výrobce: Neobotanics

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Související produkty