Video ZDARMA !!!X
Video na téma zdraví zubů

Stáhnete si zdarma video Evy Hájkové na téma ústní mikrobiom a zdraví zubů.

Zadejte prosím emailovou adresu, pro odeslání knihy zdarma.


videoFree

Olej ze semen černého kmínu, 100 ml

Obnovuje a podporuje optimální zdraví a vitalitu.

Už více než 3300 let se semínka černého kmínu používají na Středním východě, ve Středozemí a v Indii k udržení dobrého zdraví. 

Více informací

  • Sdílet tuto položku

Omlouváme se zboží je momentálně VYPRODÁNO.

CG-125

Výrobce: Free Spirit Group Pty Ltd

644,00 Kč (s DPH)

popis produktu

Obnovuje a podporuje optimální zdraví a vitalitu.

Už více než 3300 let se semínka černého kmínu používají na Středním východě, ve Středozemí a v Indii k udržení dobrého zdraví.

POUŽITÍ ČERNÉHO KMÍNU V HISTORII
První zaznamenaný objev černého kmínu byl v hrobce egyptského faraona Tutanchamona, kterým archeologové potvrdili, že král Tut měl ve své hrobce lahvičku s černým kmínem pro použití v posmrtném životě. Kleopatra údajně používala olej z černého kmínu pro krásné vlasy a pokožku a Hippokrates byl známý tím, že ho používal při zažívacích a metabolických obtížích.

Také v ájurvédě a tradiční čínské medicíně se černý kmín tisíce let používal k léčbě dlouhého seznamu mírných až extrémních zdravotních komplikací.

ZMATKY OHLEDNĚ NÁZVU
Olej se semínek černého kmínu pochází z rostliny černuchy seté (Nigella sativa). Je také známý pod několika běžnými jmény jako kalonji, black coriander a jednoduše olej z černého semínka, což může být často matoucí.

Tenká a hranatá semínka ve tvaru půlměsíce černé barvy vypadají, jako kdyby byla přímo příbuzná semínkům cibule a černého máku, a to kvůli své barvě a podobnému plodu. Rostlina je také tvarem listu podobná římskému nebo indickému kmínu a je často zaměňována za běžný kmín, fenykl a koriandr. Černucha setá ovšem botanicky patří do rodiny pryskyřníkovitých (Ranunculus) a je tedy těmto rostlinám nepříbuzná.

Na Středním východě je černý kmín známý jako „semeno požehnání“, a proto je černucha setá považována za jednu s nejsilnějších protizánětlivých bylinek, co kdy existovaly.

V nedávné době byl olej z černého kmínu testován stovkami studií za účelem potvrzení nebo vyvrácení velkého množství údajných zdravotních benefitů. Tyto studie potvrdily smělé označení černého kmínu jakožto nejúčinnější zdravé potraviny na světě, která obsahuje „vše v jednom“.

AKTIVNÍ SLOUČENINY
Tato malá černá semínka obsahují přes 100 známých chemických sloučenin, a přesto některé z jejich složek stále ještě nebyly objeveny a identifikovány. Hlavními aktivními sloučeninami v oleji z černého kmínu jsou crystalline nigellonea thymoquinone. Olej dále obsahuje beta sitosterol, kyselinu myristovou, kyselinu palmitovou, kyselinu stearovou, kyselinu palmitoolejovou, kyselinu olejovou, kyselinu linolovou, kyselinu arachidonovou, bílkoviny a vitaminy B1, B2 a B2. Přítomný je i vápník, kyselina foliová, železo, měď, zinek a fosfor.

Vysoký obsah fytosterolů v oleji z černého kmínu hraje důležitou roli při maximalizování tělesného zdraví a duševní pohody.

Vlastnosti

  • Bohatý na esenciální mastné kyseliny a proteiny, fytosteroly, důležité minerály a další sloučeniny se synergistickým účinkem
  • Bohatý na vitaminy B1, B2 a B3
  • 100 % čistý, udržitelně pěstovaný a získaný od výrobce etickým způsobem

Najdou se tací, kteří dokonce tvrdí, že olej z černého kmínu vyléčí všechno kromě smrti :)

Návod k použití

Olej z černého kmínu je podpůrný přípravek pro celé tělo a může se aplikovat nezředěný přímo na kůži nebo konzumovat jako potravinářský olej pro posílení dobrého zdraví a celkového zdravotního stavu.

Více není lépe. Šetřete své peníze – 1 čajová lžička denně vašemu tělu neuvěřitelně prospěje.

Olej lze smíchat s džusem nebo medem, aby byl chutnější. 

Love Black Cumin Seed Oil je přírodní a nijak nezměněný ekologický produkt.

Semínka černého kmínu: Nigella sativa

Ekologický olej ze semínek černého kmínu
Původ: Indie

Černý kmín se považuje za jednu z nejsilnějších protizánětlivých bylinek, které kdy existovaly.

NIC NEBYLO PŘIDÁNO, NIC NEBYLO ODSTRANĚNO.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Související produkty