Prosincová akce - doprava zdarma ke každé objednávce a při objednávce nad 1500 Kč dárek aromastrom, podmínky akce.
Díky předvánočnímu provozu, může dojít ke zpoždění některých zásilek.

Meditační MÁLA Rudraksha

Výjimečná žena Helena Houdová pro vás na Bali vlastnoručně navlékla 108 posvátných semínek rudraksha, které tvoří tradiční meditační pomůcku málu.

OBRÁZEK JE POUZE ILUSTRATIVNÍ, MÁLY MAJÍ RŮZNÉ BARVY STŘAPCŮ. NELZE SI PŘEDEM BARVU URČIT.

Více informací

  • Sdílet tuto položku

Skladem

22 ks

1-2 dny
Další možnosti a časy doručení

Objednávky vytvořené před 12:00 budou odeslány tentýž den.


CG-1125

360,00 Kč (s DPH)

popis produktu

Mála znamená ze sanskrtu v překladu náhrdelník nebo věnec. Časem byl přijat budhismem jako thengwa. Podobá se křesťanským růžencům, ale je používána zejména v buddhismu a hinduismu, kde je využívána jako tradiční pomůcka k počítání a odříkávání posvátných manter při meditacích. Tyto mantry mohou být říkány pro různé účely, avšak cílem je dosáhnutí osvícení.

Popis:
Mála je soustava korálků, zpravidla 108 a nebo menšího počtu, který je vždy dělitelný 9. Číslo 108 je buddhistickým nejposvátnějším číslem. Na začátku a na konci se nachází kulička učitele, která symbolizuje moudrost i prázdnotu.

Materiál:
Tato posvátná semínka Rudraksha pocházejí z věčně zeleného stromu Eliocarpus Ganitrus, který roste na úpatí Himalájí, v Nepálu a Indii až po jihovýchodní Asii.
Název rudraksha znamená „Boží slzy” nebo „Slzy boha Shivy”. Tyto názvy vznikly podle legendy, kdy bůh Shiva jednoho dne usedl na zem a začal meditovat za 1000 šťastných a bohatých let pro lidstvo. Když dokončil meditaci začaly mu nečekaně téct slzy soucitu. Jamile slzy dopadly na zem, na jejich místě začaly vyrůstat stromy, jejich plody Rudrakshi mají božskou energii a moc přinášet do života zdraví, štěstí a harmonii.

Jak používat málu:
Mála se nosí v ruce, omotaná kolem zápěstí nebo jako náhrdelník na krku.
Vložte si do pravé dlaně přes prsty málu, tak aby střapec směřoval směrem k vám. Ukazováček by měl směřovat od korálků pryč, protože symbolizuje vaše ego. Pomocí palce přesouvejte postupně od střapce jeden korálek za druhým přes váš prostředníček. Během tohoto pohybu si v duchu odříkávejte mantru. Mantra může být slovo nebo věta. Je důležité, aby vaše myšlenky byly během odříkávání manter čisté. Až dojdete k poslednímu korálku mály (kulička učitele), jste u konce. Pokud chcete pokračovat dále, mantru otočte a jděte opačně zpět na začátek.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Související produkty