Týden dopravy zdarma pro každý zdravý balíček. OMRKNĚTE I DALŠÍ SRPNOVÉ AKCE.

Populární příspěvky

Novinky

Wild & Coco – lahodné a zdravé kokosové speciality 

Wild & Coco – lahodné a zdravé kokosové speciality 

Kategorie: Různé

Máte rádi kokos? Ve mně vzbuzuje tento exotický plod vzpomínku na mé dětství, kdy jsem jej poprvé ochutnala. Nic tak fascinujícího jsem do té doby nezkusila a dodnes patří mezi jednu z mých nejoblíbenějších potravin.  

Kokos je nejen lahodný, ale díky široké škále nejrůznějších benefitů také prospěšný pro náš organismus. Pokud rozmixujete nasušenou dužinu, získáte mouku tak lahodnou a tvárnou, že jí můžete nastavit spoustu korpusů, dezertů či koláčových těst. A to se hodí zejména při diabetu, případně též v nízkosacharidovém stravování.   

Kokosový ořech, přesněji pak olej z něj, je ceněný zejména pro svůj vysoký obsah nasycených mastných kyselin, které utvářejí až 90 % jeho celkového složení.   

Wild & Coco – to nejlepší z kokosu

Na sílu kokosu vsadila také česká firma Wild & Coco.  

"Proč kokos? Kokos hydratuje, regeneruje, dodává energii a je plný zdravých tuků, elektrolytů, vitamínů, minerálů i antioxidantů. Mladý kokos je plný enzymů a prebiotické vlákniny, tvoří tak skvělý základ pro fermentaci.” 

Harmonie je cesta  

Zakladatelé firmy věří, že harmonie těla se díky kokosu objevuje snáz. Celá jejich filosofie by se dala vyjádřit třemi slovy – síla, vděčnost, radost.  

1. SÍLA vychází z mikrobiomu 

Jakou roli v tom hraje kokos? Spojením tradičních a moderních metod, jako je například fermentace, vyrábí a přináší na trh produkty plné speciálních probiotických kmenů. Díky inovativní paskalizaci dokáží prodloužit jejich trvanlivost, díky hlubokému zamražení uchovat maximum živin. Co se týče obsažených ingrediencí, kombinují lokální i exotické přírodní ingredience, jako jsou mladý kokos, luštěniny, bobuloviny, kvašená zelenina či bezlepkové obilí.  

„Všechny nemoci začínají ve střevech. Nechť je strava vaším lékem a lékem je vaše strava.” Hippokratés  

Pokud můžeme o některém produktu této značky říci, že doslova pohladí vaše střeva, potom je to jednoznačně Histabiotics. Citlivě zvolená směs probiotických kmenů, které nevytvářejí histamin a regulují jeho přirozenou tvorbu.  Histabiotics mohou harmonizovat Vaše zažívání dvěma způsoby: 

Zmírnění existující citlivosti na potraviny či histamin – Histabiotics dlouhodobě pomáhají regulovat histamin při již existující potravinové senzitivitě či histaminové intoleranci. 

Podpora zdraví střev a snižování propustnosti střevní stěny – Histabiotics podporují obnovení střevní stěny a její udržení v optimálním stavu. Tím velmi pomáhají v řešení problémů s propustným střevem (takzvaným „leaky gut”), kvůli kterému mohou vznikat nové potravinové senzitivity.  

Více informací o produktu naleznete ZDE.  

2. Vděčnost 

Vděčnost je emoce, která nám pomáhá zaměřovat se na všechno, čeho si ve svém životě ceníme. Za co jsou vděční ve Wild and Coco? 

  • Že kokosy zpracovávají v nejvyšších hygienických podmínkách. 
  • Že kokosy i veškeré další suroviny jsou pěstované přirozeně, v bio kvalitě. 
  • Že zaoceánské lodě, které používají, používají nízkosirné palivo. 
  • Že z přístavu v Evropě mohou přivézt kokosy do naší výrobny vlakem. 
  • Že existují udržitelné obaly a snadno odstranitelné etikety. 
  • Že mohou používat strukturovanou živou vodu Stabfor. 
  • Že mohou ochraňovat prales v Indonésii a na Kostarice. 
  • Že mají příležitost experimentovat se surovinami a postupy zpracování, které jim ostatní vymlouvají. 

3. Radost 

Vše, co jíme, co děláme a v co věříme, zásadně ovlivňuje naše celkové zdraví. Dle zakladatelů firmy Wild and Coco je radost čistě biochemický jev, který vzniká ve střevech. Nejen hormony tedy ovlivňují naše emoce. 

Máte-li rádi kokos, určitě si jej dopřejte a užijte. V jakékoliv podobě. A to nejen pro jeho výtečné chuťové vlastnosti, ale také zajímavé látky, které ve své dužině ukrývá.  

My v Puravii milujeme Bio kokosovou pomazánku natural. Nejen že výborně chutná, ale je doslova nabitá MCT tuky. To je to, co tuto pomazánku charakterizuje. Je vyrobena z čisté dužiny dozrálých kokosových ořechů a je bez laktózy. Vhodná je také pro vegany. Výborná je k přímé konzumaci, ale také pro přípravu sladkých i slaných pokrmů. Plnohodnotně nahradí kokosové mléko.   

Na závěr jsme si pro vás společně s nutriční poradkyní Mgr. Zuzanou Švédovou připravili speciální recept z dužiny kokosu. Tu můžete umlít na mouku, kterou pak smícháte s klasickými koláčovými ingrediencemi.  

Jahelný koláč s mrkví a jablečnou přesnídávkou 

100 g jáhlové mouky
50 g pohankové mouky
50 g kokosové mouky
10 g vinného kamene
150 g jablečné přesnídávky bez cukru
3 vejce
80 g kokosového cukru či 100 g čekankového sirupu
400 g mrkve nastrouhané najemno
kokosový olej na vymazání formy
10 g kokosu na vysypaní formy 

Jáhlovou mouku smísíme s pohankovou moukou a s moukou z kokosu. Přidáme vinný kámen, kokosový cukr či čekankový sirup, vejce, přesnídávku a nastrouhanou mrkev.  Jakmile je hotovo, těsto umístíme do koláčové formy, kterou jsme vymazali kokosovým olejem a vysypali kokosem. Pečeme zhruba 50 minut při 180 °C. Dozdobíme. 

Přejeme Vám dobrou chuť. 

177 Zobrazení
Líbilo se