🔥DOPRAVA ZDARMA s Puravia LABS a sleva 10 % na přírodní kosmetiku! Využijte naše květnové akce. Více info zde.

CLEAN LABEL

Co je to CLEAN LABEL? 

Znamená v doslovném překladu čistá etiketa. CLEAN LABEL označuje tu nejvyšší čistotu, kvalitu a funkčnost u produktů v naší nabídce. Označení CLEAN LABEL je jedním z hlavních pilířů celé značky PURAVIA, naše know-how a zároveň náš standard, na základě kterého pro vás ve spolupráci s odborníky vybíráme ty nejlepší produkty pro čistou cestu k vašemu zdraví. 

Proč jsme zavedli označení CLEAN LABEL? 

Pozitivní přínosy doplňků stravy a kosmetiky jsou závislé jak na jejich složení, tak na způsobu jejich zpracování. Způsob výroby totiž významně ovlivňuje výslednou kvalitu produktu. Avšak ne vždy jsou využívány tyto procesy pomáhající uchovávat maximum výživových hodnot, mezi které patří například fermentace, pasterizace, chlazení, sušení při nízkých teplotách či lyofilizace. 

A proto je nám obrovskou ctí, že jsme jako první v Čechách a na Slovensku zavedli označení CLEAN LABEL, díky kterému vám usnadníme výběr produktů splňujících požadavky na nejvyšší čistotu, kvalitu a vstřebatelnost v těle. 

Jaké jsou výhody CLEAN LABEL produktů a co musí splňovat? 

Pod pojmem CLEAN LABEL si můžete představit produkty vyrobené z minimálně zpracovaných surovin, které jsou z hlediska našeho organismu zajímavé především díky obsahu prospěšných látek jako vitamínů a minerálů. 

Má-li zůstat doplněk stravy skutečně funkčním a tělu prospěšným, neměl by obsahovat žádná aditiva ani konzervační látky. 

Absolutně nepřípustné jsou také ingredience jako průmyslově zpracované cukry, GMO nebo alergeny. 

Další podmínkou je dodržování pevně daných limitů na obsah pesticidů, herbicidů, fungicidů, plísní a těžkých kovů. V ideálním případě hledáme takové produkty, které jsou bez výše uvedených balastních látek

Jak poznat, že je produkt CLEAN LABEL a proč jsou některé bez tohoto označení? 

CLEAN LABEL produkty poznáte podle zelené ikonky s textem CLEAN LABEL a ikonou cleanlabelpikto. 

Na našem eshopu však najdete i produkty bez tohoto označení. Tyto taktéž splňují velmi vysoký standard kvality, který aplikujeme u výběru každého produktu. 

U těchto produktů jsme však přistoupili ke kompromisu, protože ne vždy je možné docílit 100% dokonalosti z pohledu CLEAN LABEL - např. u tekutých doplňků stravy je nutný určitý konzervant pro zachování čerstvosti, tzn. i když splňují “pouze” 99% čistoty a kvality, přesto jsme je nabídky zařadili na základě zkušeností našich odborníků, kteří je dlouhodobě užívají u svých klientů. Recenze odborníků k jednotlivým doplňkům najdete vždy v popisku daného produktu. 

Doplňky stravy s označením CLEAN LABEL najdete zde.

 

 

×