Video ZDARMA !!!X
Video na téma zdraví zubů

Stáhnete si zdarma video Evy Hájkové na téma ústní mikrobiom a zdraví zubů.

Zadejte prosím emailovou adresu, pro odeslání knihy zdarma.


videoFree
Nepřehlédněte naše zvýhodněné balíčky pampeliškové kávy, exkluzivně pro nás vyrobeno od České firmy Dandelion Root.

Nejnovější příspěvky

Populární příspěvky

Kategorie blogu

Slevy

Jak podpořit žlučník v podzimním období

Jak podpořit žlučník v podzimním období

Zveřejněno: Různé
September 13th 2019

Žlučník je orgán, ve kterém se ukládá žluč, která napomáhá trávicímu procesu tím, že odbourává tuky z potravy, které následovně přecházejí do vašeho střeva. Žlučník se také dostává do tenkého střeva a tím napomáhá vstřebávání živin v tenkém střevě.

Pokud dojde k narušení některých z těchto procesů, mohou se objevit problémy či infekce právě v tomto orgánu. Nejčastějším příznakem je bolest v pravé horní části břicha. Mezi další příznaky patří:

 • nevolnost
 • zvracení
 • horečka
 • průjem
 • tmavá moč

Jak tyto problémy řešit?

 1. Změna stravování - smažená a tučná jídla se obtížněji rozkládají a mohou způsobit bolest. Zvýšené množství potravin bohatých na živiny, jakými jsou zelenina a ovoce, mohou zlepšit funkci žlučníku.
  Potraviny, které byste měli zařadit jsou: tmavě listová zelenina, hnědá rýže, ryby, olivový olej, fazole, čerstvé sezónní ovoce, mátový čaj (pokud netrpíte refluxem), jablečný ocet, kurkuma.
 2. Pohyb – udržení zdravé váhy a fyzická námaha cca 150 minut týdně může výrazně pomoci s bolestmi žlučníku. Nedoporučují se cviky na břicho, které naopak mohou bolest zhoršit.
 3. Dbejte na dostatek magnézia. Hořčík napomáhá vyprazdňování žlučníku a může zmírnit křeče a bolesti. Deficit Mg navíc může zvýšit riziko žlučových kamenů. Chcete-li zmírnit bolesti, smíchejte jednu lžičku kvalitního hořčíku v prášku Garden of life s teplou vodou a pijte každou hodinu , nebo Wake Up Maggie v kapslích. Dávkování konzultujte se svým terapeutem nebo v naší poradně. 
 4. Vhodné byliny - semena granátového jablka, rozrazil lékařský, květ světlice barvířské, kořen pampelišky, semena kardamomu kůra skořicovník, listy artyčoku, potočnice lékařské, semena kolovníku zašpičatělého, nadzemní část zeměžluči okolíkaté, plod pepře dlouhého, plod vrcholáku chebule. Výborným produktem na podporu žlučníku, obsahující všechny vyjmenované byliny je GaleTib.
 5. Černé uhlí – je také výborným doplňkem, který společně s bylinami podpoří funkci žlučníku a napomůže odvodu toxických látek z těla.
 6. Teplé obklady mohou také velmi zmírnit bolestivé stavy způsobené žlučníkem. Namočte ručník do teplé vody a aplikujte po dobu 10-15 minut. Opakujte do té doby, než bolest přejde. V akutních případech neodkládejte návštěvu lékaře.
 7. Pokud žlučník nemáte anebo víte, že máte problém s produkcí žluče, můžete použít Hovězí žluč - Ox Bile, což je přírodní doplněk.
693 Zobrazení
Líbilo se